fbpx

Rise and Shine: Cestuj a objevuj

Jak si cestování opravdu užít a odnést si maximum inspirace

<< DĚKUJEME, ŽE JSTE PŘIŠLI! >>
program 9:00 – 15:45

Konference proběhla 19. května

Mendelova univerzita Brno – Posluchárna Q03
Zemědělská 1665/1, 613 00 Brno

VÍCE SE DOZVÍŠ ZDE Fotogalerie 

Účastníků

Organizátorů

Lektorů

Partnerů

Přicházíme s absolutně novým konceptem konference, která se věnuje cestování, poznávání nových zážitků při cestách a jak si z toho odnést to nejlepší do svého život. Poznej svět a poznáš sám sebe a své okolí

Začni se cestováním opravdu inspirovat

Odnes si z cestování ty nejlepší zážitky a poučení

Poznej skvělé cestovatelské tipy a rovnou je využij

Poznej jak cestovat trochu jinak: Co třeba stopování?

10:00-10:45 – Monika Benešová

Novinářka a cestovatelka, která je schopná na ulici zakopnout o sirku a ztratit se v parku

Vystudovala jsem žurnalistiku. Taky jsem byla velice úspěšná sportovkyně. Na střední škole jsem byla na prvních závodech ve skoku vysokém. Skončila jsem poslední, urazila se a moje sportovní kariéra skončila. Jinak jsem normální holka z Vysočiny, milovnice utopenců a slivovice.

Přednáška: S potravinovými alergiemi až na vrcholky hor Ameriky

Ještě loni se kvůli velkým zdravotním problémům bála jít mezi lidi. Teď sama zdolala jeden z nejtěžších pěších trailů světa. Pacific crest trail (pacifická hřebenovka) se táhne přes celou západní Ameriku – z Mexika až do Kanady. Monika za 5 měsíců zvládla ujít pěšky téměř 4300 kilometrů. Nastoupala přes 150 tisíc metrů, prošla 3 státy, 25 národních lesů a 7 národních parků. Tváří tvář stála pumě i medvědům.

11:00-11:45 – Ondřej Šulc

Cestovatel a milovník stopování

Student ČVUT v Praze a zapálený nízkonákladový cestovatel. Hned v osmnácti podnikl první samostatnou velkou cestu po USA, a to ho nadchlo natolik, že od té doby cestoval, kdy a kam jen trochu mohl. S kamarádem jel stopem z Prahy do Indie, projel kus Číny, Evropy a USA a stopnul si i traktor na Kubě.

Přednáška: Jak se prostopovat k dobrodružství

V svém talku Ondra povypráví o zážitcích z cest, ale hlavně se podělí o své zkušenosti. Poradí, jak se dá díky stopu, spacáku a ochotě lidí na celém světě cestovat nejen za málo peněz, ale hlavně tak, že si budete připadat spíš jako cestovatel než turista. S trochou štěstí Vám tenhle talk dodá tu poslední kapku odvahy k tomu vydat se za vlastním dobrodružstvím, které Vám dá hodně zážitků a nesebere moc peněz.

13:00-13:45 – Jiří Pasz

Fotograf, novinář

Vystudoval Humanitární pomoc a sociální práci v Olomouci a Mezinárodní rozvojová studia v Utrechtu. Pracoval jako sociální pracovník s Romy, na prevenci korupce v ČR, či na destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Fotil pankáče v Barmě, psal o dětských vojácích v Ugandě a točil dokument o prostitutkách v Nepálu. Specializuje se na lidská práva a zvyšování povědomí o humanitárních a rozvojových problémech.

Přednáška: Jak vyprávět příběh pomocí fotografie? 
Od vynálezu fotografie uplynulo už téměř 200 let. Za dvě století dokázala výrazně proměnit společnost a my fotíme čím dál více. Umíme to? Jaké příběhy vypráví naše fotografie? A o čem je dobrá fotka?

 

Diskuze
14:00-14:45
Jitka a Jan Peřinovi

Procestovali dodávkou Evropu

Zubařka a bývalý  ajťák. Oba milovníci vysokohorských treků a zejména pak skal, lesů a přírody vůbec! Nevadí jim udělat si srandu sami ze sebe, jen aby pobavili okolí a jsou prostě divní, protože ve svém věku nemají děti ani hypotéku!

 

Diskuze
14:00-14:45
Petr Vrchota

Politolog, vášnivý cestovatel a lektor jazyků

Už od malička jsem si vytvářel vlastní mapy a v myšlenkách projížděl všemi kontinenty. Během vysokoškolských studií se pak moje cestovatelská vášeň stala realitou. Můj život nejvíc ovlivnil půlroční studijní pobyt v Mexiku, kde jsem si uvědomil jak úžasné je poznávat cizí krajiny, lidi a kulturní zvyklosti.

 

Diskuze
14:00-14:45
Miky Škoda

Podnikatel, vizionář a cestovatel

V 17 letech jsem začal cestovat kvůli představě, že za hranicemi je líp a hledal jsem jiný domov. Po zkušenostech ze 40 zemí jsem pochopil, že jediné, co v České republice chybí, je víra v cokoliv – především v sebe sama a v lidi okolo. To se svými aktivitami snažím změnit.

 

15:00-15:45 – Matouš Vinš

Cestovatel, publicista a autor Travel Bible

Cestuji, píšu o tom, natáčím a fotím. Díky digitálnímu nomádství se mi doslova otevřel svět. Můžu pracovat odkudkoliv a naplno toho využívám, už 4 zimy jsem strávil v teple a hodlám v tom pokračovat. Zamiloval jsem se do severního Thajska, Laosu, Íránu a Austrálie, mými vysněnými zeměmi jsou Bhútán a Čína. V poslední době se čím dál víc věnuji vzdělávání a šíření informací o zodpovědném cestování.

Přednáška: Proč a jak cestovat pomalu, zodpovědně a dlouho?

Až při pomalé cestě na několik měsíců se člověk skutečně ponoří do svobody, kterou získá. Nemusí pospíchat, více si cestu užije, pozná nové přátele, najde skrytá místa, kam ho zavane náhoda, zažije ty nejlepší zážitky. Navíc u toho ušetří – jak peníze, tak životní prostředí. Cestuji po velkou část roku a ukážu vám, jak na to.

Podívej se na pozvánku a co jsme zažili na konferenci

Generální partner konference

Partneři konference

Rise and Shine je třeba zažít. Alespoň tedy pro představu…

„Co se mi líbilo? Organizace – po informační i lidské stránce. Zjištění – že školou se dá opravdu i bavit a je mi ještě víc líto, že studuji v Děčíně a ne v Praze. Získání důležitých kontaktů a zkušeností Přednášky – jejich náplň nebyla nudná a zbytečná, interpret se opravdu snažil vměstnat do svého času vše užitečné. Kontakt s ostatními účastníky.

..líbilo se mi hlavně to, že se lidé v budově sešli v sobotu, ve svém volnu, což značí, že je daná problematika opravdu zajímá a podle toho to tak i vypadalo – super atmosféra nadchlo mě to i po obecné stránce, že jsem se přihlásil a udělal něco pro to, abych školu úspěšně dokončil a některé věci přenesl i do podnikání.

Teď když budu mít nějaký studijní splín, můžu si prolistovat poznámky (a že jich je hodně) z této akce a opět se nabudit a jít dál.“

Byli jste skvělí!!! Akce byla povedená, dle mě na úrovni a jen tak dál!!! Určitě ráda absolvuji další konference. Trošku mě mrzelo, že jsem nezvládla být na všech přednáškách.

Takto perfektně připravený program (=témata přednášek) jsem vůbec nečekala. Chtěla jsem toho absolvovat mnohem více, bohužel to z časového hlediska nebylo možné.

Libilo se mi, jakým způsobem nám byly předány informace, vyprávěním životních příběhů. Nadchla mě místní atmosféra, plná pozitivních usměvavých lidí. Užila jsem si to!

„Líbila se mi různorodost přednášek. Od každého přednášejícího jsem se dozvěděla zajímavosti a tipy z trochu jiné oblasti, což mi rozšířilo rozhled v tom, co všechno se ještě dá.

Potěšilo mě, že jsem si doběhla pro knížku, která mi teď přináší přesně informace, co se mi hodí vědět :) Také se mi líbila celkově dobrá organizace, atmosféra a nadšení. Bylo naprosto super.

Získala jsem přesně to, co na naší škole normálně chybí. Pomohlo mi to ujasnit si cíle. „