fbpx

 

Rise and Shine: Mysli, mluv a naslouchej

Jak na efektivní komunikaci a kritické myšlení

<< DĚKUJEME! >>

program 9:55 – 15:45

 17.března 2018

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Technická 5, Budova B

Více na Facebooku Fotogalerie 

 

Účastníků

Organizátorů

Lektorů

Partnerů

Druhý ročník konference Rise and Shine: Mysli mluv a naslouchej Tě inspiruje k opravdu efektivní komunikaci, kritickému myšlení a díky improvizaci si poradíš v kritických situacích. Věř, že to nejlepší know-how i zkušenosti dostaneš od lektorů z praxe i s jejich příběhy

y

Nauč se komunikovat skutečně přímo a bez naučených zlozvyků

Díky improvizaci poznej, jak se zachovat v každé situaci

Díky kritickému myšlení poznej efektivní argumentaci se svými kamarády i rodiči

Nauč se účelně komunikovat sám se sebou a svým sebe hodnotitelem

10:00 – 10:45 Lukáš Hána

Lektor a konzultant kritického myšlení a zakladatel projektu www.krimys.cz

Lukáš konzultuje a učí firmy, studenty a veřejnost aplikovat kritické myšlení a racionalitu do jejich práce s informacemi a rozhodování. Pro tento účel založil projekt www.krimys.cz. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na École Supérieur de Commerce de Rennes. Je spolutvůrcem kurzu Kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu (CFAR, www.rationality.org).

 

 11:00 – 11:20 Petr Sobotka

Podnikatel, mentor programu SmartUp

Petr při studiích vybudoval studentskou organizaci Cesta Úspěšných, která doteď působí na VŠE. Po odchodu ze studií na ČVUT působil v neziskovém sektoru, kde pracoval na propojení univerzit a podniků nad bakalářskými a magisterskými pracemi studentů. Jako externí projektový manažer byl osloven pro vývoj IT části systému zón placeného stání. I přes minimum zkušeností byl projekt dokončen v plném rozsahu a termínu. V současnosti Petr buduje organizaci Goodking Holding a.s., která se specializuje na poradenskou činnost a vývoj softwaru.

 

 

 11:25 – 11:45 Matěj Kmošek

Archeolog a stavitel kapliček

V profesní i studijní sféře je archeolog, konzervátor kovů nebo i regionální historik. Je členem Spolku archaických nadšenců, který spolu a s místními postavil ve východočeských lesích tři kapličky. Vnitřně se však identifikuje především jako „malý psycholog“ dle definice Vlasty Redla, což široce ovlivňuje jeho běžný život.

 

 

 

 13:00 – 13:45 Jakub Lysoněk

Profesionální kouč, motivační speaker, podílí se na projektu Go Freedom

Jakub začal podnikat už ve svých 18 letech jako obchodník. Během 4 let se potkal s několika stovkami lidí. Vybudoval, následně školil a vedl mezinárodní tým několika desítek obchodníků a zprostředkovával investice v řádech statisíců eur. Během toho se naučil nejen mluvit, ale i naslouchat. Ovšem jednoho dne si uvědomil, že není šťastný. Zanechal všeho, co roky budoval a začal pomáhat lidem žít život podle jejich nejodvážnějších představ a podporovat je v dosažení jejich nejvyššího potenciálu. Jak? Tím, že jim naslouchá a podporuje je v tom, aby naslouchali sami sobě a nechali se vést svou intuicí, svým srdcem. Právě o tom se s námi Jakub podělí, jak naslouchat druhým i sobě samým.

 14:00 – 14:45 Jan Přeučil

Filmový a divadelní herec, vysokoškolský pedagog výuky rétoriky

Jan se narodil v roce 1937 v Pardubicích. Měl velice těžké dětství. Nejprve pracoval jako dřevomodelář a později ve slévárně. Po studiu na gymnáziu pokračoval na DAMU, které absolvoval v roce 1960. Ihned po ukončení studia se stal členem činohry Divadla Na zábradlí, kde vydržel neuvěřitelných 33let a chvíli byl dokonce šéfem činohry (1982-1987). Od roku 1994 je na volné noze, učí rétoriku a hostuje v Hudebním divadle v Karlíně.

 

 

 

 15:00 – 15:45 Martin Vasquez

Moderátor, trenér a motivační speaker

Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. Absolvoval celou řadu výcviků a stáží v oblasti komunikace a to i v zahraničí, např. v Německu, Rakousku a Francii. Jeho školeními a tréninky od roku 2001 prošlo přes 12 500 zaměstnanců mnoha společností. V zahraničí vedl řadu seminářů, např. v Die VILLA v Německém Lipsku, ve francouzském La Rochelle, polském Krakově nebo v Birminghamu ve Velké Británii. Posledních 17 let se s veškerou vášní věnuje improvizačnímu divadlu. V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy jak pro korporátní klientelu, tak pro veřejnost. V roce 2013 v nakladatelství Grada vydal knihu s názvem „Buďte mistry improvizace!“ a v roce 2015 „Trénink mistrů improvizace“.

 

Jak bylo na konferenci Mysli, mluv a naslouchej 2017

Generální partner

Partneři konference

Rise and Shine je třeba zažít. Alespoň tedy pro představu…

„Vůbec myšlenka celé akce a organizace ze strany koordinátorů a dobrovolníků, kteří se podíleli. Přednášky byly zajímavé, přínosné a časově nenáročné. Jsem spíše typ „posluchačský“ než, že bych se za každou cenu chtěla projevovat nebo sdílet osobní názor, takže mi vyhovovalo, jakým stylem to každý z přednášejících pojal, tzn. tak, že zapojení bylo dobrovolné. Hodnotím velice kladně.“

Martina

„Povzbuzující událost plna zajímavých lidí, jak lektorů tak účastníků. Jsem moc rad za Martina Vasqueze a Radkina Honzáka, kteří ve mne vzbudili pozitivní emoce.“

Jana

„Připomínka, jak důležité je občas si i hrát a poznávat sám sebe. Člověk by si měl vyčlenit prostor a čas a přemýšlet o sobě. Od minutového řečníka určitě využiji nějaké tipy na postoje a víc budu hlídat svůj mluvený projev.“

Hana

 

„Podnětné myšlenky, možnost si vyzkoušet v praxi ukazované metody a networking, který si budu dlouho pamatovat – těžká konverzační pecka 🙂 Sečteno, podtrženo. Toto byla nejlepší konference R+S, na které jsem byl!
Možná to je jen tím, že jsem se rozhodl, že si tuhle konferenci parádně užiji (i přes ten zvláštní prostor :), ale také to může být tím novým konceptem. Nevím, úplně přesně v čem spočíval, ale držte se ho.
Střídání bloků, které představovaly PRINCIPY komunikace s bloky, které představovaly DOVEDNOSTI v komunikaci.
Je radost vidět, že R+S stále roste!„

Michal