fbpx

Rise and Shine: Dobrým partnerem

Jak poznat partnera svých snů a vybudovat harmonický partnerský vztah.

Konference osobního rozvoje pro studenty, absolventy

<< DĚKUJEME ZA ÚČAST VŠEM >>

Konference proběhla 9:00 – 16:00 16. června

Skautský institut – Staroměstské náměstí 4 – Praha 1

Více na Facebooku Fotogalerie 

 

Účastníků

Organizátorů

Lektorů

Partnerů

Rise and Shine: Dobrým partnerem - již třetí ročník konference na téma partnerské vztahy a vztahy obecně. Budeme se věnovat mužsko-ženský rolím ve společnosti, sebelásce a osobního přijetí sama sebe. Věříme, že právě toto je klíčem ke spokojenému a šťastnému životu a na konferenci se inspiruješ přímo od nejlepších lektorek a lektorů, kteří jsou špičkami ve svých oborech!

Poznej partnera svých snů beze stresu a nervozity

Jak se svým partnerem navázat hluboce intimní vztah, který vydrží

Jak se inspirovat konflikty pro růst vztahu

Co dělat a jak s partnerem komunikovat pro větší porozumění a lásku

8:30-9:30 Ivan Kobelev

Lektor, facilitátor a kouč

Ivan Kobelev je veselý kluk a dobrodruh, kterého baví poznávat a překopávat svět. Miluje přírodu, volný tanec, hudební jamy, i chvíle v tichu s druhými. Vystudoval chemii, věnuje se už 8 let osobnímu rozvoji. Jako trenér a facilitátor na volné noze vede a rozvíjí studenty vysokých i středních škol, lidi z neziskovek, učitele, začínající podnikatele i firemní zaměstnance. Pracuje hlavně s tématy facilitace, leadershipu, kreativity, mezikulturního učení a konfliktů.

Workshop: Když jsme jeden s druhým
Správně vidíme jen srdcem. To nejdůležitější je očím neviditelné. „Když jsme jeden s druhým“ je autentický workshop o napojení, empatii, naslouchání a esenci opravdového bytí spolu.
Na zážitkovém workshopu zažiješ:
👉 jedinečné napojení na sebe i ostatní
👉 aktivní naslouchání druhým
👉 uvědomíš si důležitost neverbální komunikace

10:00-10:45 Nikoleta Vujisicová

Autorka Breaktherules.sk, několikrát vyhrála Blogerka roku

Vystudovala jadernou fyziku, se svým blogem www.breaktherules.sk vyhrála mnoho cen, má nový projekt Neinstantná krása, se kterým věnuje humorným způsobem tématu příjmu potravy. Je aktivní i na sociálních sítích na Instagramu, kde má téměř 10 tisíc sledujících.

Přednáška: Neinstantná krása
O poruchách príjmu potravy sa vôbec nehovorí, aj keď sú všade okolo nás. Ty, Tvoja kamarátka, sestra, priateľka. Každá chceme vyzerať presne tak krásne, ako všetky tie dokonalé ženy na Instagrame. Sme ochotné urobiť pre to všetko. Našimi najlepšími kamarátkami sa stávajú anorexia, bulímia a záchvatové prejedanie. A ten, kto do toho raz spadne, len veľmi ťažko hľadá cestu späť. Trvá to dlhé roky a my sa v tomto začarovanom kruhu strácame stále viac a viac. Ale neprichádzame práve vtedy o svoju skutočnú krásu? 
Cieľom Neinstantnej krásy je ukázať dievčatám to, v čom sa skrýva skutočná krása. To, čo je v živote skutočne dôležité. Že za chyby sa platí a v tomto prípade veľmi vysokou cenou. Že nič nie je dôležitejšie než to, ako tú chorobu poraziť. Vyliečiť sa. Naučiť sa, ako mať rád seba, svoje telo, ako milovať zdravé jedlo. Ako žiť šťastne a plnohodnotne, presne tak, ako si to predstavujeme, pretože život máme len jeden a je tak strašne krátky! Tak urobme všetko preto aby bol krásny!

11:00-11:45 Michal Bartoš

Více jak 20 let se věnuje firemní komunikaci a vztahům

Je spolumajitelem teambuildingové a eventové agentury Lemon production. V průběhu času se při práci pro korporátní klienty začal věnovat koučinku a mentoringu. Vztahy jsou časté téma jeho klientů. Dalšími  tématy jsou smysl a sebepoznání.  Veřejné činnosti se věnuje přes Facebook “Smysluplné vztahy”.
„Myslím, že základem všech vztahů je vztah k sobě samému. Když necítíme sebeúctu, sebehodnotu, sebe-vědomí, neumíme nastavit své hranice, pak nám to všechny naše ostatní vztahy zrcadlí.“

Přednáška: Partner mého levelu, aneb nehledejte toho pravého, ale toho svého

Základ pro jakýkoli zdravý vztah vnímám v přijetí sebe. Být autentický, být sám sebou a
projevovat sám sebe. Odpovědět si na otázku kým skutečně jsem a co chci?. Pokud budeme
cokoli předstírat, najdeme partnera, ve kterém vzbudíme falešné očekávání a pak si musíme
„stoupat na špičky“, a dohánět své přísliby, nebo se „hrbit“, protože naše ambice jsou ve
skutečnosti vyšší, než on očekával. Jsme bud MOC, nebo MÁLO. Tento stav vede k popírání
sama sebe a často i závislé snaze udržet si partnera za každou cenu, i přes to, že nás omezuje,
nebo má přemrštěné nároky. Obojí vyvolané naší neautenticitiou.
Tím, že se přihlásíme sami k sobě, začínáme být viditelní pro partnera, který přesně nás
hledá. Nehledáme svoji kopii, ale někoho kdo nás může doplnit, můžeme ŽÍT SÁM SEBE PO
BOKU SVÉHO PARTNERA

13:00 – 13:45 Vratislav Hlásek

Zabývá se osobnímu, partnerskému, rodinnému, intimnímu a týmovému (re)designu

„Vědomý přístup k sobě umožňuje svobodný přístup ke světu a klid ze souladu mysli a těla je základem klidu ve vztazích.“
Padesát let svého života jsem prožil jako dítě, student, učitel, vychovatel v dětském domově, podnikatel, partner, manžel, lektor, rodič, kouč a pěstoun na přechodnou dobu. Všechny tyto mé životní role propojuje touha po objevování lidské přirozenosti, prožívání individuální svobody a přebírání osobní odpovědnosti za vlastní život. Více než 25 let práce s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí mne dovedlo k sledování nových poznatků neurobiologie, ke studiu moderních sebeuvědomovacích metod a k tradiční práci s tělem.

Přednáška: Intimita vztahu a vztah k intimitě

Od které chvíle jsi s druhý člověkem ve vztahu? A co všechno od něj od té doby očekáváš? Pojďme se společně zamyslet nad tím, jakou představu o partnerství, intimitě a sexualitě nám předala společnost, po čem toužíme a co skutečně potřebujeme. Jak přijmout a svobodně prožívat sebe, své tělo, intimitu, erotiku a vztahy s druhými. Jak se neobětovat pro  vztah, ale vědomě a s radostí tvořit partnerství.

14:00-14:45 Zuzana Labudová

Lektorka a genderová expertka

Zuzana vystudovala mediální a komunikační studia a genderová studia, doktorát získala v oboru aplikované etiky. Dlouhodobě se věnuje oblasti vzdělávání mládeže i dospělých, zejména v oblasti mezigenderových vztahů a genderové rovnosti. Ve firmách i institucích veřejné správy pomáhá uvést koncept rovných příležitostí do praxe. V poslední době se soustřeďuje na oblast genderových rolí a nutnost jejich nového nastavení v 21. století. S příspěvkem na toto téma vystoupila mimo jiné v listopadu 2017 na konferenci TEDxPrague: Krásný nový svět.

Název přednášky: Tradiční muži a ženy vymírají. Co bude dál?

Tradiční párový model, v němž muž zajišťuje rodinu ekonomicky a žena se stará o děti a domácnost, je už v českém prostředí většinově neudržitelný – vyhovuje totiž jen minimu žen i mužů. Ženy začínají být vzdělanější a kvalifikovanější pohlaví, trh práce cení jejich empatii a flexibilitu. Muži už nechtějí být jen strojem na peníze, chtějí vidět své děti vyrůstat a být jim oporou. Ženy mohou mluvit do všeho a o všem – a taky to dělají. Co nám ukázala kampaň #metoo? Proč někteří muži nechtějí pustit moc a jak to dopadá, když to ženy vezmou za špatný konec? Nastal čas, abychom se dohodli, jak povedeme své párové životy dál.

15:00-15:45 Lenka Černá

Věnuje se koučinku a zdravému životnímu stylu

Více než 15 let se věnuji osobnímu růstu, koučinku a mentoringu. Jsem průvodkyní pro všechny, kteří chtějí prožít mimořádný život a uvědomují si, že jedinou cestou ke štěstí je hluboké sebepoznání a práce na našem vnitřním prožívání. Pravidelně přednáším na téma “Cesta mimořádné ženy”, poskytuji individuální i firemní školení, vydávám již čtvrtým rokem motivační diář a letos v září jde do světa moje první tištěná kniha. Více informací na www.lenkacerna.cz

Přednáška: Naučte se vědomému partnerství

Toužíme po stabilním a harmonickém partnerství, avšak více než polovina z nich se v České republice rozpadá. A hlavním důvodem je to, že neznáme podstatu našich vztahů, ani jak z duchovního hlediska fungují. Během přednášky bych vám ráda předala základní principy fungování vědomého partnerství, které vám mohou pomoci k tomu, abyste získali celoživotně šťastný vztah, ale také více poznali sami sebe. Protože principem našich vztahů je zkušenost, díky které svůj život můžeme změnit k nepoznání.

Jak bylo na konferenci 2017? Nech se pozvat na tu letošní!

Partneři konference

Řekli o nás lektoři

„Na akci Rise and Shine jsem byla už podruhé a opět to pro mě byla velmi milá zkušenost. Jsem nadšená z milých a podporujících lidí, které tu potkávám. Líbí se mi, že přednášky ostatních lektorů mne vždy něčím obohatí a že profesionální organizace Rise and Shine mě nikdy nenechá někde bezprizorně tápat. Je to pro mne příjemný a inspirativní zážitek.“

Mirka Papajiková

Nesmírně si vážím lidí jako je pan Filip, který má nadšení a touhu zlepšovat svět. Libí se mi jejich myšlenka rozvíjet lidi, zároveň je motivovat a poznávat se navzájem. Bylo mi ctí na akci vystoupit, víc takových lidí. Důležitá je cesta a ta vaše mě baví.

Veronika Kašáková

Řekli o nás účastníci

„Skvělé, jen tak dál! Ať se daří! :)“

Jaroslav

 

 „Super práce; jen tak dál ;)“

Jirka