fbpx

 

 

 

 

 

 

 

Podcast plný nejlepšího know-how najdeš na těchto platformách:

Anchor

             Anchor

              Spotify

            Youtube

            Spotify
            podcast

👇 Přihlas se k odběru podcastu Každodenní hrdinství 👇
Pošleme vždy novou epizodu přímo do Tvého e-mailu.
Ať Ti nic neunikne!

CHCI NOVÉ EPIZODY PODCASTU

🎙 Co jsou podcasty Každodenní hrdinství?

Podcast je součástí konceptu akcí dobro udržitelného odpoledne, které je spolupořádáno Dobrobrolnickou akademií INEX, vzdělávací platformou Rise and Shine a projektem RespON, který se věnuje udržitelnosti. Hlavním posláním je zprostředkovávat témata udržitelnosti a dobrovolnictví a jsou určené všem, kteří chtějí být ve světě každodenním hrdinou.

Jednotlivé epizody podcastu jsou ti k dispozici i tady:

#01 Každodenní hrdinství – Co jsou konference Rise and Shine?

Pavel FILIP Poslechni si nový podcast 🔊 Pavel FILIP je součástí organizačního týmu vzdělávací platformy Rise and Shine už od roku 2013. V roce 2016 jsem se stal lídr celého projektu a za tu dobu měl možnost vést tým, potkat se osobně s osobnostmi jakým jsou např. Jaroslav Dušek, Jiří Drahoš nebo bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra či Kazmou a dalšími více než 300 osobnostmi. V Rise and Shine se podílím na směřování projektu, výběru lektorů a komunikaci s partnery.


#02 Podcast | Každodenní hrdinství – Co je RespON? Markéta Svobodová

Poslechni si nový podcast 🔊 Hostem podcastu byla tentokrát Markéta Svobodová, zakladatelka spolku RespON, který od roku 2015 usiluje o pozitivní změnu pro životní prostředí a komunitu. Chtěli by postupně zlepšovat povědomí o udržitelnosti/odpovědnosti organizací a jednotlivců v České republice, aby docházelo k transformaci a inspirování dalších, žít, pracovat a rozhodovat se více odpovědně: Odpovědně k životnímu prostředí, společnosti, komunitám a obecně ke světu, ve kterém žijeme. Více na www.respon.cz.


#03 Podcast | Každodenní hrdinství – Co je Dobroakademie? – Irena Pajerová

Poslechni si nový podcast 🔊 Už více jak 14 let se věnuje organizování akcí, vzdělávání, dobrovolnictví, lektorování a jazykovému koučinku. Věří v nekonečný lidský potenciál, férové šance a otevřenou mysl. Baví jí jazyky, cestování a vzdělávací akce Dobrovolnické akademie nebo konferencí Rise and Shine.


#04 Podcast | Každodenní hrdinství – Ekoškola – Jan Smrčka

Poslechni si nový podcast 🔊 Jan Smrčka je více než 20 let pracuji jako dobrovolník ve skautské organizaci a přes polovinu tohoto času se věnuji zároveň programu Ekoškola a zlepšování životního prostředí v ČR, skrze rozvoj a vzdělávání dětí. V poslední době se zaměřuje také na programy pro dospělé týkající se změn klimatu a rozvoj akčních kompetencí dětí. To znamená jejich samostatnosti, krititického myšlení, umění plánovat a realizovat změny v jejich okolí.


#05 Podcast | Každodenní hrdinství – Co je Fridays for future – Magda Středová

Poslechni si nový podcast 🔊 Magdaléna Středová je studentkou mediální komunikace na střední škole v Praze a mluvčí studentského klimatického hnutí Fridays For Future, které v Česku působí od roku 2019, pořádá stávky za klima a bojuje za řešení klimatické krize a klimatickou spravedlnost.


#06 Podcast | Každodenní hrdinství – Co je Re – Sáčkujeme?

Poslechni si nový podcast 🔊 Projekt Re – sáčkujeme vznikl za podpory projektu INEXup v roce 2018. Snaží se, aby lidé co nejvíce omezili plýtvání přírodních zdrojů. Začíná tím, že se snaží dostat látkové sáčky do pekáren, neboť každý z nás, kdo navštíví pekárnu, pečivo ihned sní a obal vyhodí během několika minut. Dalším naším cílem je pořádat pravidelné workshopy, které povedou k znovupoužívání a zmírnění plýtvání.


#07 Podcast | Každodenní hrdinství – Co je Kokoza? Radka Pokorná

Poslechni si nový podcast 🔊 Radka Pokorná je ředitelka projektu Kokoza. Jejími celoživotními tématy jsou udržitelnost, městské pěstování a budování značek, které mají smysl a tvoří reálný pozitivní dopad. A tak se naprosto přirozeně dostala i ke Kokoze, kterou teď šlechtí a hledá možnosti, jak zvyšovat společenský dopad i za podpory firemních partnerů.