fbpx

Uč se efektivně 2016

.

Účastníků

Lektorů

.

Praha – Poslední akcí projektu Rise and Shine letního semestru se stala konference Uč se efektivně, která navázala na předchozí úspěšný ročník. Zaměřili jsme se na konkrétní způsoby, techniky a metody, jak se před zkouškami dobře připravit a podat co nejlepší výkon, ale i jak zkvalitnit proces učení z dlouhodobého hlediska.

Prvním přednášejícím byl Marek Sýkora, přední český paměťový atlet, který účastníkům ukázal cestu, jak trénovat svou paměť pomocí paměťových technik a využít ji tak opravdu naplno. V druhé přednášce jsme se dozvěděli od Tomáše Hrudy z Education Republic, co je smyslem dnešního vzdělávání a jaké možnosti se nám otevírají díky novým technologiím. Následoval příspěvek Denisy Dědičové z GrowJOB Institute, kde jsme se podrobně dozvěděli o vědecky podložených nástrojích efektivního učení, které nám pomohou se naučit neodkládat důležité úkoly na později. Jak správně pracovat se stresem, který často doprovází zkouškové období, nám pověděla Olga Medlíková ve své přednášce Je to vážně umění beze stresu učení. Naučili jsme se také bojovat proti trémě a odstranit další nežádoucí vlivy, které nám komplikují proces učení. Den nabitý informacemi uzavřel svým příspěvkem o skečnoutingu Petr Žák. Prozradil jak jednoduše si lze zaznamenávat poznámky z přednášek v grafické pobobě, díky tomu si obsah mnohem lépe zapamatovat a nakonec se prokreslit i k červenému diplomu.

Po celou dobu konference účastníci mohli potrápit svoje mozkové závity a vyzkoušet si hry, hlavolamy a deskové hry, které zapůjčil obchod MINDOK, děkujeme!

Program

Partneři konference