fbpx

Rozhovor s účastníkem konference Jakubem Holanem

Na konferenci Rise and Shine 2016 jsme si popovídali s jejím účastníkem, studentem 1. ročníku magisterského studia na Stavební fakultě ČVUT, Jakubem Holanem.

RS: Proč jsi se rozhodl na akci jít?

Jakub: Na akci jsem se rozhodl jít, protože mě zajímá osobní rozvoj, líbil se mi program přednášek a bylo to levné.

RS: Jaká byla Tvá očekávání, případně obavy?

Jakub: Myslel jsem, že získám nějaké rady ohledně kariéry, které mi pomohou s výběrem kariérní cesty. Také jsem očekával, že se dozvím různé zajímavé informace. Bál jsem se, že to bude dlouhé, náročné a někdy nudné. 

RS: Co tě na programu nejvíce zaujalo?

Jakub: Většina přednášek, na kterých jsem byl, byla skvělá. Velice se mi líbila přednáška Petra Ludwiga o hledání smyslu v osobním životě. Jeho rady byly velice přínosné pro vlastní uvědomění si toho, co je pro mne důležité v životě. Nejvíce zajímavá přednáška byla od Janka Rubeše, který většinu času mluvil o zákulisí Praha vs. Prachy a směnárnách. Na přednášce Filipa Horkého jsme se dozvěděli, kde brát dobré zprávy a jak si je ověřovat, což bylo taky super.

RS: Co tě na akci překvapilo (v souvislosti s očekáváními, atd.)

Jakub: Vůbec to nebylo náročné a nenudil jsem se. Bylo to mnohem více o osobním než kariérním rozvoji (což bylo skvělé – lepší, než jsem očekával). Na odpoledních přednáškách bylo méně lidí a bylo to komornější, neformálnější a přátelštější, než jsem očekával.

RS: Co ti na akci chybělo?

Cenově dostupné a normální občerstvení.

RS: Co si z akce odnášíš pro sebe?

Jakub: Nespočet věcí – zejména to, že člověk musí mít osobní vizi, vystupovat z řady – a také si odnáším skvělé informační zdroje (používání Twitteru pro sledování nejnovějších zpráv od různých zdrojů – zejména od Filipa Horkého).

RS: Co bys rád řekl a my se neptali?

Nic mě nenapadá. 🙂