fbpx

Co je Rise and Shine?

Co je Rise and Shine?

Co je Rise and Shine?

Rád bych Vám představil to, co čemu se věnuje naše studentská vzdělávací platforma Rise and Shine. Úplně první konference vznikla před 8 lety, když si zakladatel Vojta Kouba půjčil dvě posluchárny na VŠCHT a přišlo 300 studentů a mladých lidí. Od té doby pořádáme  akce v Praze, Brně, Pardubicích, Liberci, Plzni, ale taky v Bratislavě a Londýně nebo na hradě Hartenberg. Lidem, kteří na sobě chtějí pracovat, otevíráme dveře k sebepoznání a větší efektivitě, aby rostli jako lidé a v životě dělali to, co je bude naplňovat.

Konference Rise and Shine 2018 na Právnické fakultě s Jiřím Drahošem

Konference Rise and Shine 2018

Čemu se věnuje Rise and Shine?
Ve vzdělávací platformě Rise and Shine poskytujeme už od roku 2013 široký záběr osobního rozvoje a témat jako efektivita učení, cestování, komunikace a prezentační dovednosti či poznávání silných stránek. Za tu dobu prošlo našimi inspirativními přednáškami a workshopy přes 5,6 tisíc studentů a absolventů, zapojilo se více jak 45 vysokých škol a univerzit a vystoupilo přes 360 zajímavých řečníků a koučů, mezi nimi moderátorka Adéla Vinczeová, bývalý ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit či spisovatel Michal Viewegh, herec Jaroslav Dušek nebo senátor Jiří Drahoš.

Jak vznikají konference?
Náš dobrovolnický tým čerpá inspiraci pro tvorbu svých konferencí a přednášek z toho, čím se sami inspirujeme ve svém životě. Pokud jeden z nás si chce například zlepšit komunikaci, tak následně z toho vznikne nějaká akce – takhle například přišla na svět konference ‚Mysli, mluv a naslouchej‘. Prostě brainstromujeme a přemýšlíme nad osobnostmi, co by měli k danému tématu co říct. Součástí našich konferencí je vždy i interaktivní program s networkingem, osobnostními testy nebo koncert vážné hudby či swap, kde si účastníci mohou vyměnit to, co doma nepotřebují. Stále přicházíme s inovacemi. Součástí loňské konference byly i interaktivní výzvy v ulicích Prahy, kde se odvážlivci mohli o sobě hodně dozvědět!

Rise and Shine na teambuldingu na horách v Jablonci nad Nisou

Rise and Shine na teambuldingu na horách

Propojujeme!
Dobré vztahy s univerzitami vytvářejí silnou podporu nejen účastníkům konferencí, ale i celému našemu neziskovému projektu. Pro konference vybíráme ty nejinspirativnější řečníky a řečnice se silným osobním příběhem a motivací měnit celospolečenské stereotypy. Cílem je podpořit mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat. S našimi partnery se zapojujeme do podpory jejich vlastních vzdělávacích akcí. Pro členy studentské organizace ESN CZ pravidelně organizujeme workshopy nebo jsme již podruhé připravili víkendový program Trenéři trenérům pro desítku studentských organizací a jejich začínajících lektorů.

Přidej se k nám!
Organizačním týmem u nás prošlo více než 100 členů, kteří se zapojili jako koordinátoři logistiky, moderátoři, dobrovolníci na místě nebo online podpora, ale třeba ijako hlavní organizátoři jednotlivých konferencí. Díky pořádání  akcí a možnosti osobně se potkat s inspirativními osobnostmi, zapracovat na svém time managementu nebo si zkusit vést rozhovor či moderovat  akci se všichni shodují, že být součástí dobrovolnického týmu pořádající akce osobního rozvoje je obrovský výtah ve svém vlastním seberozvoji. Mimo konference  jezdíme na společné teambuildingy, výlety, organizujeme si workshopy pro náš tým a nejvíce nás baví deep talking dlouho do noci po některé z konferencí. Přidej se k nám a buď součástí platformy, která otevírá dveře k sebepoznání a větší efektivitě mladých lidí.

▶️ A podívej se na video, co konference naučili našeho lídra Pavla?