fbpx

Jak to vypadá, když vyrazí spolu do hor bývalý špičkový desetibojař a horolezec?

Jak to vypadá, když vyrazí spolu do hor bývalý špičkový desetibojař a horolezec?

Na předchozí konferenci jsme se pustili do horských příběhů z Himalájí s Honza „Tráva“ Trávníček, jedním z nejlepších horolezců v ČR, který se zatoulal i na nejtěžší horu  světa K2.
🤔 A už jsme věděli, že půl hodinka zdaleka nestačí a proto jsme Honzu pozvali na bonusový rozhovor do pražských skal, na který si s sebou vzal svého nepálského parťáka Tomáše Dvořáka.

Proč nosičům neříkat šerpové nebo jak se Tomáš, třínásobný mistr světa a toho času držitel světového rekordu v desetiboji, dostal od atletiky k zahradničení?

Tomáš Dvořák je bývalý český atlet, vícebojař, trojnásobný mistr světa a výkonem 8 994 bodů bývalý světový rekordman v desetiboji a halový mistr Evropy v sedmiboji. V roce 1999 se stal vítězem ankety Atlet Evropy. Vystoupil již na pět osmitisícovek – Gašerbrum (2009), Manáslu (2011), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016). Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi náročné expedice a horské treky. Přednáší nejen o „dobývání“ osmitisícových vrcholů, ale i o nejkrásnějších trekách v Nepálu, které jsou běžně dostupné všem milovníkům hor. S „Trávou“ se dostaneme na Kalla Patthar – božskou vyhlídku na Mt. Everest, Gokyo Lake – nejkrásnější jezero Nepálu, slavný průsmyk Thorong La, a nebo na technicky jednoduchou horu Mera Peak (6 461 m).